Haberler

DIGIKENT İLE BELEDİYELERDE PARDUS DÖNÜŞÜM SÜRECİ

DIGIKENT İle Belediyelerde PARDUS Dönüşüm Süreci Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştiriliyor!

Türkiye’de modern ve gelişmiş bir belediyecilik anlayışına katkı sağlamak için TÜBİTAK tarafından hizmete sunulan yerli işletim sistemi PARDUS'ün belediyelerde kullanılmasına öncülük ediyoruz.

Bilişim teknolojilerinde tüketici olmak yerine üretici olmayı ve aynı zamanda güvenli, şeffaf ve denetlenebilir sistem altyapıları kurulmasını hedefleyen PARDUS işletim sistemi ile yazılımlara ödenen lisans bedellerinin de indirgenmesi hedefleniyor. Açık kaynak kodlu, şeffaf ve denetlenebilir, denetimsiz bilgi paylaşımına izin vermeyen, ihtiyaca göre var olan kodlarda iyileştirme ve güvenlik denetimleri yapabilen PARDUS işletim sistemi ile, Türkiye’de Siber Güvenlik en üst seviyeye taşınıyor.

Kamu hizmetlerini modern ve gelişmiş bir seviyeye taşımak ve Türkiye’nin daha güvenli sistemlere kavuşmasını sağlamak için belediyelerin yazılım ve işletim sistemlerini, yerli bir işletim sistemi olan PARDUS ile uyumlu hale getiriyoruz. Firmamız; belediyeler tarafından kullanılan DIGIKENT Kent Yönetim Platformu yazılımlarını, PARDUS işletim sistemi ile uyumlu hale getirilerek kamuda stratejik olarak benimsenen PARDUS dönüşümüne öncülük ediyor.

GERİ DÖN